Művészi fotókiállítással idézi vissza az egykori balettintézet hangulatát, illetve tiszteleg az épület és a balett összefonódása előtt a Magyar Táncművészeti Egyetem (MTE) és a Drechsler-palota megújulásáért felelős kivitelező, a DVM group közös kulturális projektje. A „The Art Around us – Képek a volt Balettintézetből” szabadtéri installáció 2021. június 24. és július 5. között ingyenesen megtekinthető a Szervita téren a Szervita Square Building előtt.

Az Andrássy úton található, 135 éves Drechsler-palota jelenleg teljes körű, műemlékvédelmi előírások mentén zajló felújítás alatt áll, hogy hamarosan új funkciót betöltve ötcsillagos hotelként születhessen újjá, W Hotel Budapest néven. Az épület felújítását végző DVM group – együttműködésben a palota ikonikus volt funkciója előtt, egyben megörökítve az épület teljes rekonstrukció előtti utolsó a Magyar Táncművészeti Egyetemmel (MTE)– egyedülálló fotó- és videósorozatban tiszteleg állapotát.

A rendhagyó kulturális projekthez az MTE-t, az intézmény művészeti vezetőjét, a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas, Magyarország Érdemes Művésze díjjal kitüntetett Volf Katalin táncművészt és az egyetem tanítványait hívták segítségül, hogy a felújítás alatt álló épület különböző emblematikus helyszínein a miliő által inspirált mozdulatokat megvalósítva idézzék fel azokat a hosszú évtizedeket, amikor itt működött a hazai táncművészet kiemelkedő képzési intézménye, ugyanakkor jövőképet is felvázoljanak, a fiatal tehetségek bemutatásával. A művészi képeket Hargitay Olivér fotográfus készítette.

1949-től egészen 2002-ig a Drechsler-palota adott helyet az Állami Balett Intézetnek, az épület története összeforrott az intézménnyel, aminek köszönhetően mindmáig balettintézetként él a köztudatban. A magyar balett kiemelkedő alakjai nevelkedtek e falak között, a Magyar Táncművészeti Egyetem oktatóinak jelentős része is itt sajátította el azokat a szakmai alapokat, amelyeket most ők adnak tovább a jövő generációinak. A DVM group együttműködésével készített fotó- és videósorozat az épületnek és a balettnek ezt az összefonódását idézi meg, szimbolikusan bemutatva, ahogy a múlt összeér a jelennel és a jövővel, mind a tánc, mind az épület tekintetében” – mondta Volf Katalin, a Magyar Táncművészeti Egyetem művészeti vezetője.

A Drechsler-palota változatos épületrészeinek még a bontási és felújítási szakaszban is megmutatkozó szépsége tökéletes hátteret adott ahhoz, hogy vizuálisan hangsúlyozhassuk a balett-táncosok új generációjának kifinomultságát és tökéletes mozdulatait. Ennek a kivételes együttműködésnek köszönhetően egyedülálló lehetőséget kaptunk arra, hogy megragadjuk a különböző művészeti formák: az építészet, a tánc, a fotó és a film kapcsolatát. Fontosnak tartottuk, hogy ilyen formán is tisztelegjünk az épület múltja előtt, amellett, hogy az értékmentő felújítás révén a hosszú távú fennmaradását is biztosítjuk”–mondta Massányi Tibor, a DVM group ügyvezető partnere.

 

További információ: www.dvmgroup.com

 

 

Forrás: DVM group