A fischer ACT homlokzati rendszerei a műszaki és gazdaságossági előnyei mellett nagy tervezési szabadságot is biztosítanak.
Az ACT rendszerrel (Advanced Curtain Wall Technique) a fischer építészeknek és tervezőknek kínál innovatív, magas színvonalú, all-inclusive rendszert szellőztetett homlokzati rendszerekhez. A műszaki és gazdaságossági előnyökön túl az ACT rendszer különösen nagy lehetőségeket rejt magában a kreatív építészeti tervezéshez. Például lehetővé teszi akár 20 mm vastag homlokzati terméskő panelek és 8, illetve 10 mm-es vastagságú ESG és TVG üvegtáblák rögzítését is. A dűbel bárhol szabadon elhelyezhető a panel hátoldalán. A panelek cseréje egyszerű, de fedőpanelek is könnyen és sokféleképpen csatlakoztathatók. A hátsókúpos pontmegfogású dűbellel és a teljes rendszerrel a fischer építészeknek és tervezőknek kínál innovatív, kiváló minőségű megoldást az átszellőztetett homlokzatokra.
AZ ACT BŐVÍTI A LEHETŐSÉGEKET ÉS CSÖKKENTI A KÖLTSÉGEKET
A fischer ACT rendszer megnyitja az utat az esztétikus, komplex homlokzatok egyszerű és költséghatékony tervezéséhez. Ez az FZP II fischer Zykon panel horgonynak köszönhető, amely tulajdonképpen egy előre kifúrt hátsókúpos furatba telepített, feszítésmentes rögzítőrendszer.
Az FZP II fischer Zykon panelhorgonnyal kombinált hátsókúpos technológia biztosítja, hogy az illesztéseknél láthatatlanok maradnak a rögzítő elemek. Ezzel a technológiával többszörös maximális terhelhetőségi értékek érhetők el, mint a hagyományos rögzítések esetén. Mivel a horgony pozicionálása optimalizálható a panelen belüli hajlítónyomatékok kb. 50 százalékkal kisebbek, mint a hagyományos rendszereknél. Ez kisebb panelvastagságot és nagyobb méretű táblák alkalmazását teszi lehetővé, különböző panelvastagságok esetén pedig az eltérések távtartó horgonytípusokkal kompenzálhatók.
Az ACT technológia tökéletesen ötvözi a panelhorgonyok, az egyedi tartószerkezetek és a kifinomult fúrási technológia alkalmazását. Ez megtérül az építkezéseken, ahol a szerelés ezáltal gyors, egyszerű, és nem függ az időjárási viszonyoktól. A szerelési idő csökken, és így a költségek is.
A BWM háttérszerkezet alkalmas látszó valamint rejtett rögzítési megoldásokhoz is. Látszó rögzítés esetén elegendő a teherhordó szerkezetbe rögzített fali konzol és a hozzá szegecsekkel rögzített vertikális T, illetve L profil, amire ragasztással vagy szegecseléssel rögzíthető a homlokzati lap (1. ábra). Rejtett rögzítés esetén a fent említett elemekhez társul még egy horizontális profil is, amire az FZP II dűbellel fúrt lapot egy akasztófül segítségével tudjuk rögzíteni (2. ábra). Míg a látszó rögzítés a kevesebb felhasznált elemnek köszönhetően költséghatékonyabb és gyorsabb, addig az esztétika a rejtett rögzítés mellett szól. Ahogyan az is, hogy a dűbelek egy későbbi lapsérülés esetén könnyedén cserélhetők, vagy hogy az akasztófülek segítségével a rögzítés mögötti szerelés esetén a burkolati lapok kényelmesen leemelhetők, illetve visszahelyezhetők.
A MEGFELELŐ MEGOLDÁS MINDEN ALKALMAZÁSHOZ
A fischer homlokzati rendszerek szinte minden burkolóanyaghoz nyújtanak rögzítő megoldást. A homlokzati panelek, például a szálcement vagy a HPL látható rögzítése szegecsekkel vagy csavarokkal oldható meg. A kerámia és a terrakotta kapcsos megoldásai láthatóan és rejtve egyaránt megvalósíthatók. Speciális rögzítő profilok állnak rendelkezésre a fém kazetták rejtett rögzítéséhez. A fischer horgonyok a homlokzati panelek rejtett rögzítéséhez a hátsó oldalon biztosítják a feszültségmentes rögzítést a hátsókúpos furatokban.
TERMÉSKŐ
A terméskő kiváló, fenntartható építőanyag, mivel a kövek természetes anyagok, amelyek globálisan beszerezhetők. A homlokzati paneleket 20 és 60 mm közötti vastagsággal gyártják. A fischer Zykon panelhorgonyok 20 mm-es panelvastagságtól használhatók. Ezenkívül a panel felületének egyenetlenségei áthidalhatóak a fischer távtartó horgonyaival.
MESTERSÉGES KERÁMIA
A kerámia burkolólapok mesterségesen előállított anyagok. Ennek köszönhetően nagyon sokféle szín és felületi textúra érhető el. A homlokzati paneleket 8 és 20 mm közötti vastagsággal gyártják. A fischer Zykon panelhorgonyok 10 mm-es panelvastagságtól használhatók. A horgony nagy felületű alátétje megakadályozza a pontatlan illeszkedést, a bordázott hátoldalú kerámialapok esetén.
VÉKONY PANEL ANYAGOK
A vékony panelek legismertebb példái a szálcement és a HPL (nagynyomású laminált anyagok). Mindkét típusú burkolólap mesterségesen előállított anyag, amelyek alapjai természetes anyagok. Ennek köszönhetően nagyon sokféle szín és felületi textúra érhető el. A vékony homlokzati paneleket 8 és 12 mm közötti vastagsággal gyártják. A fischer Zykon panelhorgonyok 8 mm-es panelvastagságtól használhatók.
ÜVEG
A fischer kínálja a világ első üvegpont megfogású rögzítését az egyrétegű biztonsági üvegekhez (ESG vagy ESG-H 10 mm vastagság) és a laminált biztonsági üveghez (VSG 8+10 mm vastagság). Az üvegpanelek zománcozhatók vagy bevonhatók és laminált napelemek alszerkezeteként is használhatóak. A berlini székhelyű Német Építési Technológiai Intézet (DIBt) általános műszaki engedéllyel látta el a fischer Zykon pontmegfogású rögzítést (FZP-G). Ez a forradalmian új technológia a legmodernebb fejlesztés üveghomlokzatokhoz. A hátsókúpos technológia alkalmazásával a fischer világszerte ajánlja az első olyan pontrögzítését, amely nem hatol át a panelen. Az üveghomlokzat homogén külső felülete ezáltal nagyobb alkotói szabadságot kínál az építészek számára, ugyanakkor csökkenti a szennyeződésre való hajlamot és a szükséges tisztítási erőforrást. A pontrögzítés telepítéséhez speciális marószárra és beállító eszközökre van szükség.
PASSZÍV HÁZAK
Hogy a passzívházak igényeit is kielégítsék, a háttérszerkezet elérhető passzívház certifikációval rendelkező változatban is.
TELJES KÖRŰ SZOLGÁLTATÁS
Az ACT rendszer nem korlátozódik az innovatív rögzítő termékekre. A fischer átfogó támogatást nyújt építészeknek, szaktervezőknek és kivitelezőknek a tervezési szakaszban zajló statikai számításoktól az időben történő helyszínre szállításig. A szolgáltatás részét képezi a felhasználási útmutató rendelkezésre bocsátása, valamint a megfelelő fischer fúrógépek kiválasztásával kapcsolatos tanácsadás.
A fischer a következő technológiai előnyöket nyújtja:
- Háttérszerkezetek mindenféle burkolóelemhez;
- Rugalmas rendszer a rejtett és látszó rögzítési megoldásokhoz;
- A gyors és egyszerű telepítés csökkenti a teljes homlokzat bekerülési költségét;
- Megfelel az alacsony és nulla energiaigényű építési szabványoknak is;
- Projektspecifikus konzultáció és megfelelő termékkiválasztás;
- Helyszíni szaktanácsadás;
- 35 éves tapasztalat a homlokzati rendszerekben;
- Teljes homlokzati rendszer egyetlen beszállítótól;
- ETA és CE engedély.