A KÉSZ Csoport második alkalommal tette közzé fenntarthatósági jelentését a GRI 2021 Szabványoknak megfelelően. A jelentésből kiderül, hogy milyen eredményeket ért el a cégcsoport 2023-ban a fenntarthatóbb működés területén.
A KÉSZ Csoport 2023-ban folytatta az ESG 3 pillére mentén kitűzött fenntarthatósági céljainak megvalósítását. Ezeket a célokat a cégcsoport többek közt új beruházások, programok és szemléletformáló kampányok elindításával kívánja elérni.
Az építőipari fókuszú vállalatcsoport tovább növelte a megújulóenergia-termelő kapacitást napelemek telepítésével, és 2023-tól már részben a Greenergy Csoporttól vásárolt szélenergiából fedezi az áramfelhasználását. A kecskeméti központjukban üzembe helyezték a KÉSZ Greentech üzletág első napelemes parkolóját, amely megjelenésében és felépítésében is a fenntarthatóság jegyében született. A már szerkezetkész, saját fejlesztésben megvalósuló TILIA irodaház a BREEAM Excellent és WELL Platina minősítése után az Access4you Gold minősítés megszerzésére is törekszik.
Tavaly több saját gyártású építőipari termék kapcsán életciklus elemzést végeztek és 2024-ben elkészültek a hitelesített környezetvédelmi terméknyilatkozatok (EPD) is. Ezek a fontos lépések lehetővé teszik a környezettudatos döntéshozatalt a tervezők és kivitelezők számára, elősegítve a fenntarthatóbb építőipar kialakulását.
A fenntarthatósági jelentésben a környezetvédelmi eredmények mellett szerepelnek a cégcsoport vállalatirányítási és társadalmi programjai, adatai, megfelelve a nemzetközileg legelterjedtebb fenntarthatósági szabvány, a GRI (GRI: Global Reporting Initiative, Globális Jelentéstételi Kezdeményezés) elvárásainak. Különösen büszkék egészségvédelmi kampányukra, amely során egészségügyi szűrőprogramokat, valamint well-being tematikájú előadásokat és workshopokat, valamint EHS Napot is szerveztek.
„Az utóbbi, kihívásokkal teli időszakban is az átfogó ESG stratégiánk mentén haladtunk tovább. Folyamatosan törekedtünk fenntartható gyakorlataink fejlesztésére, hogy megfelelj
ünk az érintettek és a szabályozói követelmények fokozódó elvárásainak. Két kulcsfontosságú sikertényező cégcsoportunk ESG-útjának előmozdításában a fenntarthatóság beágyazása az üzleti stratégiánkba, valamint a vezetői és a dolgozói elkötelezettség erősítése.” – mondta Vida Tamás, a KÉSZ Holding ZRt. vezérigazgatója.
Úttörő szerep az utánpótlásképzésben
A vállalatcsoport úttörő szerepet vállal az ágazat
i utánpótlás-nevelésben és szakképzésben, ami a versenyképesség szempontjából kiemelkedő jelentőséggel bír a szektorban. A vállalat már második éve dolgozik a teljes építőipari értékláncot lefedő BIM módszertani alkalmazások stratégiai összehangolásán, amelynek célja, hogy a BIM alkalmazása teljes mértékben integrálódjon a KÉSZ Csoport működésébe. Compliance területen a cégcsoport a megelőzésre helyezte a hangsúlyt, és a Tiszta kéz visszaélés-bejelentő rendszer megújításával felel
nek meg a Panasztörvénynek. A KÉSZ Csoport saját dolgozói és közvetlenül szerződő
alvállalkozói körében halálos vagy súlyos baleset nem történt.
A KÉSZ Csoport stratégiai szinten kezeli a fenntarthatóságot, ennek megfelelően a 2022-2030 közötti időszakra a kötelező előírásokon jóval túlmutató fenntarthatósági stratégiát dolgozott ki és smart célok elérését tervezi. A vállalatcsoport tavaly publikálta először a – 2022-es évre vonatkozó – GRI 2021 Szabványoknak megfelelően készült fenntarthatósági jelentését. A jelentésben résztvevő vállalatok körét fokozatosan bővítik, hogy 2025-ben már teljes mértékben felkészüljenek a CSRD, az EU Taxonómia és a hazai ESG-törvény elvárásainak megfelelő jelentéstételre.
A KÉSZ Csoport 2023. évről szóló fenntarthatósági jelentése itt található.
A KÉSZ Csoport fenntarthatósági törekvéseiről itt olvashat további részleteket.
Vezetőink fenntarthatósági elköteleződéséről készült videónk itt megtekinthető: https://youtu.be/RuI5Yo-ON_o