EELISA csúcstalálkozónak ad otthont a Műegyetem

631

2022. szeptember 1-jén az egységes európai mérnökképzéssel foglalkozó EELISA partneregyetemeinek vezetői találkoznak a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen.

Az ünnepi rendezvény célja, hogy bemutassa a program eredményeit, megerősítse a tagok közötti együttműködéseket és átadják az első EELISA-tanúsítványokat, valamint a jövő kihívásainak megfelelően kijelöljék a szervezet következő lépéseit.

Az EELISA 7 ország 9 nívós egyetemének részvételével létrehozott szövetség, amelynek célja a mérnöki felsőoktatás átalakítása olyan értékek mentén szerveződve, mint a fenntarthatóság, az együttműködés és a sokszínűség. A közösségi munka kulcsszerepet játszik az EELISA-ban.

„Ez az esemény a Műegyetem életének egy nagyon különleges pillanatában kerül megrendezésre. Az EELISA küldetése a tudományos kiválóság, az innovatív tanulás és a társadalmi hatás ötvözése. Vezető magyar műszaki egyetemként mérnökök generációit oktattuk és oktatjuk ezen eszme mentén. Különösen büszkék vagyunk arra, hogy idén rendezhetjük meg ezt az eseményt, amikor a BME 240. jubileumi évfordulóját ünnepli.” – mondta az esemény kapcsán Czigány Tibor, a BME rektora.

Dale A. Martin, az EELISA elnöke kiemelte: Ezek a közösségek erőforrást biztosítanak a tudáscseréhez, a kutatásokhoz és a társadalmi hatások kiváltásához. Jelenleg több mint 30 közösségünk működik, amelyek nemcsak értékes oktatási tapasztalatok széles skáláját kínálják, hanem innovatív tevékenységükkel segítenek a program többi résztvevőjének tudásuk gyakorlati hasznosításában.”

1000 tanúsítvány a fenntartható fejlődési célú ismereteket kiemelve

Az EELISA Konzorcium másfél év együttműködés után fontos mérföldkőhöz érkezett: mintegy 1000 tanúsítványt adnak át olyan hallgatóknak, akik különböző EELISA közösségépítő tevékenységekben vettek részt – közölte a Műegyetem. Ismertették, a tanúsítványban feltüntetésre kerül, hogy a kitüntetettek milyen fenntartható fejlődési célokban szereztek további szakmai ismereteket, erősítve ezáltal a mérnöki kapcsolatok társadalmi beágyazódását.

Sofia d’Aguiar az EELISA ügyvezető igazgatója úgy véli, hogy a részt vevő hallgatók munkájának elismerése az első lépés a közös mérnöki képzési rendszer kialakítása felé. Hozzátette, a hagyományos oktatási kereteken túlmutató edukáció olyan elkötelezett szakembereket képez közintézmények, cégek, civil szervezetek számára, akik készen állnak a társadalmi kihívások kezelésére.

Új kapcsolati lehetőségek a hallgatók számára

“Az EELISA tevékenysége – kollégáink elkötelezett munkájának köszönhetően – a BME minden karán ismert. A szövetség kiváló lehetőséget kínál arra, hogy új kapcsolatokat építsünk és olyan együttműködéseket hozzunk létre, amelyek hallgatóink számára is komoly potenciállal bírnak – emelte ki Csiszár Emília professzor, a BME nemzetközi rektorhelyettese, az EELISA igazgatósági tagja.

A partnerintézmények magas rangú képviselőiből álló igazgatóság részt vesz a „BME Campus Tour”-on, ahol megismerkedhetnek a Műegyetem kiemelkedő tevékenységeivel. Megtekintik az újonnan átadott Látogatóközpontot, a BME Z10 Start Up Akcelerátort és az Ipar 4.0 Technológiai Központot de felkeresik többek között az Építőmérnöki Kart és Polimertechnika Tanszék laboratóriumát is – számol be honlapján a BME.

Forrás: BME
Címlakép: Az EELISA igazgatóságának legutóbbi, pisai ülése 2022. áprilisban – Forrás: BME