Megismételve 2018-as sikerét ismét az IVECO hódította el idén az FIA Kamion-Európa-bajnokság (FIA European Truck Racing Championship) bajnoki trófeáját. A márka a „Die Bullen von IVECO Magirus” csapat színeiben uralta a 2019-es FIA Kamion-Európa-bajnokságot, és mindjárt az első versenyhelyszínen, Misanóban az élre állt. Az idény során ezután mindvégig megőrizte vezető pozícióját, így már az utolsó előtti, Le Mans-i versenyhétvégén – azaz egy héttel a jaramai nagydíj előtt – bebiztosította bajnoki címét.

Jochen Hahn a pilóták
pontversenyében is az élen végzett.

Jochen Hahn kiemelkedő teljesítményének köszönhetően az IVECO a pilóták pontversenyében is az élen végzett. Az immár hatodik FIA Kamion-Európa-bajnoki címét szerző versenyző összesen tizenhárom, versenyhétvégenként legalább egy-egy győzelmet aratott, illetve további tizennyolc dobogós helyezést is szerzett. Steffi Halm a második szezonját teljesítette a Schwabentruck csapat vezetőjeként, és összesen tizenegy dobogós helyezést gyűjtött be. Így tavalyi hatodik helyét tovább javítva az idén már negyedik helyen zárt a pilóták összesített pontversenyében.

Gerrit Marx, a CNH Industrial haszongépjárművekért és különleges járművekért felelős elnöke elmondta: „Nagyon büszkék lehetünk a »Die Bullen von IVECO Magirus« csapat kiemelkedő eredményére STRALIS teherautóinkkal. Ismét igazolták képességeiket, hogy a legmagasabb szinten versenyezzenek, folyamatosan és megbízhatóan nyerő teljesítményt produkálva. A pilóták körül dolgozó számos technikus, mérnök és szerelő kiváló csapatmunkája újabb trófeát eredményezett az FIA Kamion-Európa-bajnokságban. Szép munka volt mindenkitől!”

Steffi Halm idén már negyedik helyen zárt a pilóták összesített pontversenyében.

Az IVECO a Hahn Racing és a Schwabentruck csapatok együttműködésével létrejött „Die Bullen von IVECO Magirus” csapat technikai támogatójaként vett részt a 2019-es FIA Kamion-Európa-bajnokságon. A Schwabentruck az elmúlt tíz év során képviselte a márkát, míg a Hahn csapat az idén már harmadik éve állt rajthoz STRALIS versenykamionnal.

A márka STRALIS 440 E 56 XP-R típusú, 5,3 tonnás versenykamionnal támogatta a csapatot, amelyet az FPT Industrial által tervezett IVECO Cursor 13 motor tekintélyes, 1180 lóerős teljesítménye hajtott. E járművek konstrukciója és felszereltsége egyaránt különleges, képesek elérni a versenyszabályzatban rögzített 160 kilométer/órás maximális sebességet is.

Ismét bennünket ért a megtiszteltetés, hogy mi szállíthattuk a Schwabentruck és a Hahn Racing csapatok STRALIS versenygépeinek szívét. A kifejezetten versenycélokra kifejlesztett Cursor 13 motorunk komoly kihívást jelentő és nehéz körülmények közepette is a teljesítmény és a megbízhatóság harmonikus egyensúlyát képviselte, tökéletes összhangot alkotva a csapatok nagy tudásával” – hangsúlyozta Annalisa Stupenengo, a FPT Industrial elnöke. „Mindez folyamatos fejlesztőmunkánk eredményeként kiváló termékeink újabb bizonyítéka.